Firma

logo_qrc.jpg

Firma QRC Carbon Tech specjalizuje się w projektowaniu i produkcji elementów z włókna węglowego. Realizujemy projekty od fazy wstępnego design’u aż po wdrożenia produkcyjne wyrobu.

 

Budowane przez nas prototypy oraz formy powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii takich jak skanowanie 3D-inżynieria odwrotna, modelowania CAD, frezowanie CNC w trzech i pięciu osiach, druk 3D.

 

Posiadamy zespół czystych, klimatyzowanych pomieszczeń do przygotowania i montażu struktur kompozytowych.Nasz zakład wyposażony jest w urządzenia chłodząco-mrożące do przechowywania preimpregnowanych włókien.

 

Do produkcji elementów kompozytowych stosujemy autoklawy, metodę infuzji, metodę stempla oraz laminowanie ręczne. 

 

 

 

 

Nasza oferta

Włókno Węglowe

Włókno Węglowe

Głównym profilem działalności firmy QRC jest projektowanie i produkcja elementów z kompozytów włóknistych zbudowanych na osnowie z włókna węglowego. Prowadzimy usługi w zakresie projetkowania i wykonywania laminatów carbonowych, modyfikacji produktów pod kątem redukcji masy poprzez zastosowanie kompozytów węglowych, pokrywania elementów włóknem węglowym. ...

Włókno Szklane i inne

Włókno Szklane i inne

W celu maksymalnego wykorzystania właściwości jakie zapewnia użycie tworzyw kompozytowych firma QRC stosuje wiele innych materiałów takich jak:

 

bull.png włókno szklane,

bull.png włókno aramidowe, kevlar,

bull.png włókna hybrydowe,

bull.png materiały przekładkowe, sandwich,

bull.png włókna aluminizowane,

...

 

 

RIM-poliuretany

RIM-poliuretany

Równolegle z rozwojem technologii kompozytów włóknistych firma QRC prowadzi projekty z zastosowaniem technologii wtrysku niskociśnieniowego RIM dwuskładnikowych żywic poliuretanowych, które swoimi właściwościami fizyko-mechanicznym mogą symulowac podstawowe termoplasty np. PP, PA.

Technologia RIM znajduje szerokie zastosowanie do wytwarzania prototypów lub przy produkcji krótko seryjnej.

...

Prototypy, modele, formy

Prototypy, modele, formy

Wszystkie narzędzia do produkcji laminatów kompozytowych są wykonywane przez firmę QRC, dlatego nasz oferta uwzględnia usługi w zakresie wykonywania:

 

bull.png prototypów,

bull.png modeli rzeczywistych oraz redukcyjny,

bull.png form kompozytowy,

bull.png form silikonowych,

bull.png form kompozytowo-silikonowych,

...